Wielka Liga Czytelnikow

05.2020

Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

W roku szkolnym 2019 / 2020 nasi uczniowie brali udział w V Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników" - Mistrzostwa Lokalne, a jednocześnie szkoła uczestniczyła w projekcie Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników  "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo". Jest to projekt czytelniczy, którego celem jest rozwijanie kultury czytelniczej dzieci, kształtowanie nawyku czytania i zainteresowania literaturą, promowanie wartości rodzinnych, kreowanie mody na czytanie oraz promowanie twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

W związku z tym przez cały rok szkolny, również w czasie nauki zdalnej, w szkole podejmowanych było wiele działań i akcji o charakterze czytelniczym. Aby pokazać naszą aktywność, ogromny wkład uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły, w załączniku prezentujemy kilka zdjęć oraz sprawozdanie, które zostało przez nas złożone w projekcie Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.