Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Wszystkie podręczniki i ćwiczenia w roku szkolnym 2017/2018 (za wyjątkiem religii) uczniowie otrzymują bezpłatnie

Wykaz podręczników do religii, które należy zakupić :

klasa I – „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”,  Wyd. św. Wojciech + karty pracy

klasa III – „Przyjmujemy Pana Jezusa”,  Wyd. św. Wojciecha

klasa IV – „Jestem chrześcijaninem”,  Wyd. św. Wojciecha

klasa V – „Obdarowani przez Boga”, Wyd. WAM

klasa VI – „Przemienieni przez Boga”,  Wyd. WAM

klasa VII – „Spotkanie ze Słowem”  , Wyd. św. Wojciech + karty pracy

 

 

Nasz projekt edukacyjny- „Jaworzno – moja mała Ojczyzna”

      Uczniowie naszej szkoły przystępują do realizacji metodą projektu programu edukacyjnego „Jaworzno – moja mała Ojczyzna”. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.Poprzez realizację tego programu nauczyciele pragną zapoznać uczniów z historią miasta, strukturą i rolą władz miejskich , tradycjami i zwyczajami naszego regionu; pokazać miejsca pamięci i najważniejsze  zabytki oraz obiekty przyrodnicze , a także przybliżyć postacie wybitnych jaworznian. Podczas realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców będą wykonywali albumy, plakaty, makiety, prezentacje multimedialne. Odwiedzimy miejsca kultury i najważniejsze obiekty przyrodnicze, odbędziemy lekcje muzealne, spotkamy się z ciekawymi mieszkańcami miasta i przeprowadzimy z nimi wywiady.    W realizacji tego projektu liczymy również na pomoc i zaangażowanie rodziców naszych uczniów, którzy do tej pory wspierają nas w różnego rodzaju przedsięwzięciach i nigdy nie zawodzą. A więc do dzieła!

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka do Zoo

Wycieczka do Zoo

Przejdź do - Lubimy pomagać - zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Lubimy pomagać - zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Cała nasza szkoła  uczestniczyła w akcji „Zbiórka karmy dla zwierząt” ze schroniska w Chełmku. Karma została przekazana do rąk naszych specjalnych gości, którzy odwiedzili naszą placówkę - Pani Weterynarz prowadząca  schronisko oraz jej pies Borys. Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się jak postępować w sytuacji kiedy spotkają bezpańskiego psa, poruszony został temat związany z  pracą schronisk, a najstarsi uczniowie zostali zaproszeni do wolontariatu na rzecz schroniska. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie. Akcja uczy wielu pozytywnych postaw,  a przede wszystkim uwrażliwia naszych uczniów na krzywdę innych. Dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.

20
06.2017

Czytaj więcej o: Lubimy pomagać - zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska
Przejdź do - MasterChef

MasterChef

                     Dzisiaj w naszej świetlicy odbyły się warsztaty kulinarne pod nazwą „MasterChef –kochamy gotować”. Na  zajęciach uczniowie przyrządzali smaczne, zdrowe i kolorowe zapiekanki. Uczyli się przy tym zasad bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Wszyscy kucharze dzielnie i ochoczo pracowali, na koniec każdy mógł zjeść przygotowane przez siebie pyszności. Najbardziej zasłużeni kucharze zostali wyróżnieni i nagrodzeni tytułem „MasterChefa”.

09
06.2017

Czytaj więcej o: MasterChef