Ladies and gentelman !

Tak w naszej szkole rozpoczął się dzień języków obcych przygotowany przez p. Joannę Margowniczy. Gościem specjalnym był Antoś z klasy III, który w tym roku przybył do nas z Wielkiej Brytanii. Mogliśmy więc ze zdjęć i relacji naocznego świadka dowiedzieć się jak uczą się dzieci w brytyjskiej szkole. Oglądaliśmy zdjęcia, wysłuchaliśmy relacji a potem mogliśmy zadać szczegółowe pytania: O której zazwyczaj kończą się lekcje, jaki kolor miała szkoła, ile było w niej dzieci... Nasze świętowanie uświetniły przedszkolaki śpiewając po angielsku, of course. Czy rozumiesz już angielski ? Mogliśmy si ę sprawdzić słuchając dialogu Kuby J. z klasy IV i Antosia, który prezentował nam również bajki po angielsku a my zgadywaliśmy jaka to bajka, znajoma nam z dzieciństwa. Uczniowie świetnie się bawili i bardzo dobrze zgadywali fajnie rozumiejąc angielski. Wielu uczniów było zaskoczonych, że do naszej szkoły uczęszcza chłopiec który wcześniej chodził do brytyjskiej szkoły. Zajęcia były świetne i otworzyły nam nowe ścieżki w uczeniu się języka angielskiego. Nawet najmłodsze dzieci widziały wartość w uczeniu się języków obcych. A więc...

Good luck at learning English!

Barbara Biskup i Aleksandra Olejniczak

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubuję uroczyście!!!

Będę starał się być dobrym i uczciwym.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców.
Będę uczył się tego co piękne i mądre.
Będę kochał i czcił moją ojczyznę.
I przyczynię się do jej rozwoju.

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY CHODZIMY DO SZKOŁY!!!

Dnia 17 października 2014r. do braci Szóstkowiczów zostali przyjęci nowi uczniowie z klasy 1a i 1b. W obecności Pani Dyrektor, wiceprezydenta Jaworzna Tadeusza Kaczmarka,wychowawców: pani Katarzyny Krawczyk i pani Krystyny Hapczyk, uczniów Samorządu Uczniowskiego oraz rodziców złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9.
Pierwszaki przyrzekały być dobrymi uczniami, szanować siebie i innych. Dbać o szkołę i jej otoczenie. Ale zanim mogli dostąpić honoru pasowania, dzieci przedstawiły część artystyczną. Uczniowie mówili wierszyki, śpiewali piosenki, Hymn Polski. Wszystko przebiegło wspaniale. Po części artystycznej nastąpił uroczysty akt ślubowania, po którym każdy uczeń odcisnął palec wskazujący zamoczony w tuszu jako swój podpis.
Po złożonych obietnicach głos zabrała Pani Dyrektor oraz wiceprezydent Jaworzna, którzy pochwali dzieci za wielkie postępy i życzyli im dalszych sukcesów i samych szóstek podczas całej edukacji w SP9.
Po uroczystości uczniowie klas pierwszych udali się z wychowawcą do klasy, by tam świętować fakt przyjęcia w poczet uczniów SP9.

GRATULUJEMY ORAZ ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI I SUKCESÓW!!!

Wycieczka do Planetarium

Prace w ogródku szkolnym klasy V

Dzień Chłopaka-dyskoteka, gry i zabawy