Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Przejdź do - Warsztaty artystyczne u "Biedroneczek"

Warsztaty artystyczne u "Biedroneczek"

W dniu 17 czerwca dzieci z grupy „Biedroneczki” spotkały się z p. Danutą Góralczyk kierownikiem Klubu Środowiskowego „Pod Skałką” oraz p. Agatą animatorem MCKiS
w Jaworznie. W pierwszej części spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych pt. „Lato”. Maluchy bawiły się barwą i plamą posługując się farbami, rurkami i pędzlami. Zajęcia rozwijały ich fantazję i wyobraźnię oraz były okazją do wymiany wrażeń i spostrzeżeń. Druga część spotkania odbyła się w ogrodzie szkolnym i miała charakter relaksacyjny. Prowadzący za pomocą specjalnych przyborów robili ogromne bańki mydlane, które z wielką radością były „łapane” przez dzieci. Na koniec spotkania każdy przedszkolak został obdarowany „balonowym” zwierzątkiem.

17
06.2016

Czytaj więcej o: Warsztaty artystyczne u "Biedroneczek"
Przejdź do - Wycieczka Przedszkolaków do Geosfery

Wycieczka Przedszkolaków do Geosfery

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę po terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra do Geosfery. Wyprawa miała charakter ekologiczno- geologiczny oraz rekreacyjny. Spacerując po terenie, mogliśmy się natknąć  na naturalnych rozmiarów paleorekonstrukcje odkopanych tam kręgowców. Podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody, wszyscy chętnie wzięliśmy udział w zabawie „Poszukiwacze Dinozaurów”. Na koniec wycieczki na przedszkolaków  czekały pieczone kiełbasi i wspólna zabawa na placu zabaw.    

16
06.2016

Czytaj więcej o: Wycieczka Przedszkolaków do Geosfery
Przejdź do - Spotkanie przedszkolaków z poetką w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

Spotkanie przedszkolaków z poetką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

W  piątek 10 czerwca , dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie, gdzie odbyło się spotkanie z cyklu „Wierszyki na drugie śniadanie”. Wspólnie z jaworznicką poetką Urszulą Kępką, przygotowaliśmy się do letniego wypoczynku. Poetka wprowadziła nas w klimat zbliżających się wakacji, usłyszeliśmy wesołe i radosne wierszyki, oraz  wzięliśmy udział we wspólnych zabawach w rytmie znanych dziecięcych przebojów.

10
06.2016

Czytaj więcej o: Spotkanie przedszkolaków z poetką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie