Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 Serdecznie zachęcamy do udziału w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach w ramach projektu unijnego

"Energia wiedzy - kompleksowy program rozwojowy dla szkół podstawowych w Jaworznie"

Zajęcia adresowane są do wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zdolności lub uczyć  się skuteczniej i efektywniej.

Ilość miejsc ograniczona!

ZAPRASZAMY!!!

Artykuły

Święto Drzewa

      W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w międzynarodowej akcji sadzenia drzew, która odbywa się w coraz większej liczbie krajów na świecie. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji była grupa uczniów „Eko Patrol” pod kierunkiem pani Kamili Rzędzickiej – wychowawcy świetlicy. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe oraz grupa przedszkolna „Biedroneczki” wraz z wychowawcą Danutą Kurowską-Maroszek, zaangażowały się  w uroczyste sadzenie drzewa. Uczniowie w tym dniu  mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zabawach ruchowych, a także przypomnieli sobie najważniejsze informacje dotyczące drzew, lasów oraz ich mieszkańców. Dzięki takim działaniom mamy jeszcze jedno drzewko więcej w naszym ogrodzie i na naszej planecie.

12
10.2016

Czytaj więcej o: Święto Drzewa
Przejdź do - Eko Patrol odwiedza przedszkole

Eko Patrol odwiedza przedszkole

         Eko Patrol odwiedził grupę Biedroneczki – hasło przewodnie spotkania  „Nie wyrzucaj jak leci, wszystkiego do śmieci”.  Uczennice należące do koła ekologicznego Weronika Korlacka, Nikola Bisztyga, Wanessa Antkiewicz,  wraz ze swoim opiekunem Kamilą Rzędzicką przeprowadziły  wiele zabaw,  dzięki którym przedszkolaki  uczyły się jak  segregować śmieci, oraz  do czego można powtórnie je wykorzystać . W sali zagościł kolorowy i uśmiechnięty „Ślimaczek Segregowaczek” wraz z pojemnikami, będzie on zachęcał dzieci każdego dnia do segregacji odpadów. Na koniec każdy przedszkolak wykonał swojego małego „Ślimaczka Segregowaczka”, którego zabrał  ze sobą do domu po to, aby przypominał wszystkim domownikom: „CZŁOWIEKU MAŁY, CZŁOWIEKU DUŻY – SEGREGUJ ŚMIECI – TO WSZYTSKIM SŁUŻY!!!

04
10.2016

Czytaj więcej o: Eko Patrol odwiedza przedszkole
Przejdź do - Wyspa Piratów - Dzień Chłopaka

Wyspa Piratów - Dzień Chłopaka

                30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dzieci w tym dniu „zamieniły” się w piratów. Piraci w pięknych strojach uczestniczyli w wielu zabawach
z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz sprzętu sportowego. Dostarczyły one przedszkolakom wiele przeżyć i emocji a przede wszystkim uczyły zdrowej rywalizacji. Nie mniej emocji było przy rozszyfrowaniu mapy wskazującej miejsce na sali, w którym ukryto skarb. Piraci również ozdabiali kredkami swoje lornetki, służące do wypatrywania innych statków oraz rekinów. Każdy pirat miał okazję zostawić po sobie ślad na bezludnej wyspie w postaci odbitej dłoni w na arkuszu papieru. Wszystkie dzieci w tym dniu zostały obdarowane drobnym upominkiem a Chłopakom – i tym małym i tym dużym życzymy wszystkiego najlepszego!

30
09.2016

Czytaj więcej o: Wyspa Piratów - Dzień Chłopaka