Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 

AKTUALNE INFORMACJE O REFORMIE EDUKACJI

UZYSKAJĄ PAŃSTWO NA STRONIE MEN:

 

Nasz projekt edukacyjny - „Jaworzno – moja mała Ojczyzna”

      Uczniowie naszej szkoły przystępują do realizacji metodą projektu programu edukacyjnego „Jaworzno – moja mała Ojczyzna”. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

      Poprzez realizację tego programu nauczyciele pragną zapoznać uczniów z historią miasta, strukturą i rolą władz miejskich , tradycjami i zwyczajami naszego regionu; pokazać miejsca pamięci i najważniejsze  zabytki oraz obiekty przyrodnicze , a także przybliżyć postacie wybitnych jaworznian.

        Podczas realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców będą wykonywali albumy, plakaty, makiety, prezentacje multimedialne. Odwiedzimy miejsca kultury i najważniejsze obiekty przyrodnicze, odbędziemy lekcje muzealne, spotkamy się z ciekawymi mieszkańcami miasta i przeprowadzimy z nimi wywiady.

        W realizacji tego projektu liczymy również na pomoc i zaangażowanie rodziców naszych uczniów, którzy do tej pory wspierają nas w różnego rodzaju przedsięwzięciach i nigdy nie zawodzą.  A więc do dzieła!!!

 

 

 

Artykuły

Przejdź do - Witamy Cię Wiosenko

Witamy Cię Wiosenko

W dniu 21.03.2017 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek i wierszy. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się przed budynkiem szkoły i wyruszyły barwnym pochodem na spacer po ogrodzie przedszkolnym, trzymając w rękach Marzannę oraz wiosenny gaik - symbol wiosny. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Podczas uroczystości przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Rozwiązywały zagadki i brały udział w zabawach ruchowych. Witały wiosnę piosenkami i wierszami. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Dzieci pożegnały Marzannę - zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Przedszkolaki stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre budząc do życia całą przyrodę.

 

21
03.2017

Czytaj więcej o: Witamy Cię Wiosenko
Przejdź do - Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej Osiedle Stałe

Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej Osiedle Stałe

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Osiedle Stałe odwiedziła naszą szkołę. Podczas spotkania z uczniami przekazali cenne wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy. Pokazali między innymi   jak postępować w przypadku zadławienia , utraty przytomności, zatrzymania akcji serca. Zostało również zaprezentowane umundurowanie specjalne strażaka, które jest używane podczas akcji oraz  zawartość torby medycznej R1  znajdującej się na wyposażeniu każdej jednostki. Uczniowie mieli możliwość w części pratycznej przejąć role ratowników, ćwicząc na fantomie, wcielali się również w role poszkodowanych, a także utrwalali numery alarmowe niezbędne w sytuacjach ratujących życie. Bardzo dziekujemy całej Młodzieżowej Drużynie OSP Osiedle Stałe za przybycie i przeprowadzenie zajęć w naszej szkole.

 

21
03.2017

Czytaj więcej o: Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej Osiedle Stałe
Przejdź do - Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to „ Dzień Kobiet”, święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. Na ten szczególny dzień grupa starszaków pod opieką pani Agnieszki Kuśnierczyk przygotowała wspaniały program  artystyczny -  oklaskom nie było końca. W tym dniu gościliśmy również panią Kosmetyczkę, która podczas zajęć świetlicowych opowiedziała uczniom na czym polega jej praca. W świetlicy na ten czas powstało kilka twórczych stacji: „Mini salon piękności”, w którym uczniowie  ozdobiali swoje paznokcie, „Kulinarny”, gdzie chłopaki przygotowywali pyszne owocowe szaszłyki, oraz „ Fabryka biżuterii i kartek”, tam tworzone były piękne bransoletki i laurki. Dzień był pełen wrażeń zarówno dla dziewczyn jak i dla chłopców.

08
03.2017

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet