Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Festyn

Artykuły

Przejdź do - Dzień tolerancji

Dzień tolerancji

Dnia 29 maja w naszej szkole zorganizowany został Dzień Tolerancji
Akcja ta została przygotowana przez samorząd uczniowski.
Obchodząc ten dzień mieliśmy na celu kształcić u dzieci prawidłowe postawy społeczne a w szczególności poszanowanie cudzej godności, uwrażliwienie na uczucia innych, akceptację i cierpliwość. Na ile takie postawy mamy już w sobie, mogliśmy sprawdzić biorąc udział w akcji.
Zadaniem dzieci było przywiązanie się do drugiej osoby bibułą i towarzyszenie jej w szkole. Po ustalonym czasie ( 3 godz. lekcyjne) najwytrwalsi zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie została podsumowana cała akcja. Dzieci mogły się również wypowiedzieć na jej temat.
Okazuje się, że nawet tolerancja i akceptacja kolegi, koleżanki budzi emocje i jest wyzwaniem.

03
06.2018

Czytaj więcej o: Dzień tolerancji
Przejdź do - Najlepszy przyrodnik w mieście

Najlepszy przyrodnik w mieście

Jak co roku w naszym mieście odbywa się Miejski Konkurs Przyrodniczy dla szkół podstawowych. Tegoroczna XVIII edycja pod hasłem „Polska w Europie” okazała się dla nas bardzo szczęśliwa, Wojciech Kuś uczeń klasy 5 zdobył I miejsce, pokonując rywali z jaworznickich podstawówek. Wojtek musiał wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą, która umożliwiła mu zwycięstwo w niełatwym konkursie. Serdecznie mu gratulujemy.

 

30
05.2018

Czytaj więcej o: Najlepszy przyrodnik w mieście
Przejdź do - Gala Finałowa WF na 100%

Gala Finałowa WF na 100%

Uczniowie VII klasy uczestniczyli w Gali Finałowej Programu WF na 100% . Głównym celem programu było zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach WF-u i motywowanie nauczycieli wychowania fizycznego do przeprowadzania atrakcyjnych zajęć. Finalnie zajęliśmy VI miejsce w mieście  tym samym zdobywając talon na sprzet sportowy. Podczas Gali  zostały wręczone medale uczniom z najlepszą frekwencją. Gratulacje dla naszej Karoliny! Dużym osiągnięciem naszych uczniów było w ramach programu zdobycie przez Kacpra I miejsca oraz Norberta II miejsca w konkursie „Mój ulubiony nauczyciel wychowania fizycznego” a nasza uczennica Aleksandra zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym również związanym z tematyką sportową „Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego” Brawo!!!

22
05.2018

Czytaj więcej o: Gala Finałowa WF na 100%
Przejdź do - Festyn w naszej szkole - 9 czerwiec

Festyn w naszej szkole - 9 czerwiec

Przejdź do - Zielono Nam

Zielono Nam

                          W maju w naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem „Wiosna jest radosna”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci inspirowanych światem przyrody oraz budowanie więzi emocjonalnej z najbliższymi członkami rodziny. Dzieci z obu grup przedszkolnych pod opieką rodziców wykonały bardzo ciekawe prace plastyczne, które zostały ocenione przez niezależne jury konkursu - pracowników pedagogicznych, administracyjnych i obsługi szkoły. Wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie zostały docenione a najciekawsze nagrodzone. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie.

15
05.2018

Czytaj więcej o: Zielono Nam