Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 

 

WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

  1. Numer KRS

0000040813

  1. Cel szczegółowy 1%

Szkoła Podstawowa nr 9 im. H. Sienkiewicza w Jaworznie

 

Artykuły

Kryteria i terminy rekrutacji na rok szkolny 2018/2019

Przejdź do - JAK CO ROKU W KARNAWALE, WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE!

JAK CO ROKU W KARNAWALE, WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy zarówno dla  przedszkolaków jak i dzieci szkolnych to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez nie, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 13.02.2018 r. w szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w salach i na korytarzach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.  Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom
i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

13
02.2018

Czytaj więcej o: JAK CO ROKU W KARNAWALE, WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE!
Przejdź do - Zimowe zabawy na lodowisu

Zimowe zabawy na lodowisu

 Podczas ferii zimowych, uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć SKS mieli okazję wykożystać walory pogodowe i spędzić ten czas na lodowisu. Dzięki takim zajęciom dzieci poznały podstawy poruszania się po lodzie na łyżwach, jak hamować ,  oraz jak bezpiecznie kożystać z zimowych atrakcji. Na koniec wszyscy wzieli udział w zawodach podczas których wspólnie świetnie się bawili.

11
02.2018

Czytaj więcej o: Zimowe zabawy na lodowisu
Przejdź do - Przedszkolaki z wizytą w kinie

Przedszkolaki z wizytą w kinie

Dnia 2 lutego przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się do Multikina w Galerii Handlowej „Galena” w Jaworznie na bajkę animowaną pt. „Fernando”. Film swoją fabułą i akcją wywarł ogromne wrażenie na małych widzach. Wszystkim bardzo się podobał. Po jego obejrzeniu grupa zatrzymała się na smacznym poczęstunku w jednej z cukierni w galerii. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Dała możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwałej i bogatej wiedzy o otaczającym świecie. Stanowiła również okazję do wzmacniania więzi koleżeńskich i wyrabiania u dzieci nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

02
02.2018

Czytaj więcej o: Przedszkolaki z wizytą w kinie
Przejdź do - Bezpieczne zabawy zimą

Bezpieczne zabawy zimą

Ferie zimowe tuż, tuż. Dzieci z utęsknieniem na nie czekają, bo to czas zimowego szaleństwa. Z myślą o ich bezpiecznej zabawie, w dniu 25 stycznia odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz wszystkich klas szkoły podstawowej z  młodszym aspirantem p. Moniką Śliwińską - przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie . Spotkanie odbyło się w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne dziecko – przyjaciel Sznupka” pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Pani policjantka przekazała dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy porą zimową. Dotyczyły one zabaw śnieżkami, jazdy na sankach, nartach oraz łyżwach. W podziękowaniu za spotkanie młodsze dzieci zaprezentowały  piosenki oraz wręczyły upominek.

 

25
01.2018

Czytaj więcej o: Bezpieczne zabawy zimą