Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Przejdź do - Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dziś w naszej szkole miało miejsce uroczyste święto. Rodzice, uczniowie klasy pierwszej  i  nauczyciele zebrali się, aby obejrzeć wesoły występ przygotowany przez naszych najmłodszych uczniów a następnie byliśmy świadkami uroczystego ślubowania. Po akademii nadszedł czas na świętowanie.

Powodzenia pierwszaki!

27
10.2015

Czytaj więcej o: Ślubowanie pierwszoklasistów
Przejdź do - Dzień Marchewki

Dzień Marchewki

W dniu 23.10.2015 w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy ubrani byli na pomarańczowo. Sala również ubrana była na pomarańczowo i marchewkowo. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci z rzadziej już używanym w obecnych czasach sprzętem gospodarstwa domowego- sokowirówką. Wszyscy bawiliśmy się doskonale, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, piliśmy sok oraz chrupaliśmy marchewki. Stworzyliśmy wesołe i piękne kukiełki marchewkowe. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte :). 

23
10.2015

Czytaj więcej o: Dzień Marchewki
Przejdź do - Samo zdrowie w klasie II a

Samo zdrowie w klasie II a

Już wkrórce rusza akcja organizowana przez Szkolną Radę Uczniowską "Jem zdrowo i kolorowo", ale już klasa II a  wyszła na prowadzenie i założyła klasową książkę kucharską z ciekawymi przepisami. Pierwszy z nich został już zrealizowany. Była to jesienna surówka "Samo zdrowie"-przepis doskonały dla dużych i małych.

Przygotownie surówki zakończyło się praktyczną rymowanką:

"Potem surówkę odstaw na boczek

gdy puści pełen witamin soczek

wygodnie sobie przy stole siadaj

i samo zdrowie łyżką zajadaj"

Jak zrowo i kolorowo było zobaczcie na zdjęciach.

21
10.2015

Czytaj więcej o: Samo zdrowie w klasie II a