Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Wszystkie podręczniki i ćwiczenia w roku szkolnym 2017/2018 (za wyjątkiem religii) uczniowie otrzymują bezpłatnie

Wykaz podręczników do religii, które należy zakupić :

klasa I – „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”,  Wyd. św. Wojciech + karty pracy

klasa III – „Przyjmujemy Pana Jezusa”,  Wyd. św. Wojciecha

klasa IV – „Jestem chrześcijaninem”,  Wyd. św. Wojciecha

klasa V – „Obdarowani przez Boga”, Wyd. WAM

klasa VI – „Przemienieni przez Boga”,  Wyd. WAM

klasa VII – „Spotkanie ze Słowem”  , Wyd. św. Wojciech + karty pracy

 

 

Nasz projekt edukacyjny- „Jaworzno – moja mała Ojczyzna”

      Uczniowie naszej szkoły przystępują do realizacji metodą projektu programu edukacyjnego „Jaworzno – moja mała Ojczyzna”. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.Poprzez realizację tego programu nauczyciele pragną zapoznać uczniów z historią miasta, strukturą i rolą władz miejskich , tradycjami i zwyczajami naszego regionu; pokazać miejsca pamięci i najważniejsze  zabytki oraz obiekty przyrodnicze , a także przybliżyć postacie wybitnych jaworznian. Podczas realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców będą wykonywali albumy, plakaty, makiety, prezentacje multimedialne. Odwiedzimy miejsca kultury i najważniejsze obiekty przyrodnicze, odbędziemy lekcje muzealne, spotkamy się z ciekawymi mieszkańcami miasta i przeprowadzimy z nimi wywiady.    W realizacji tego projektu liczymy również na pomoc i zaangażowanie rodziców naszych uczniów, którzy do tej pory wspierają nas w różnego rodzaju przedsięwzięciach i nigdy nie zawodzą. A więc do dzieła!

Artykuły

Przejdź do - MasterChef

MasterChef

                     Dzisiaj w naszej świetlicy odbyły się warsztaty kulinarne pod nazwą „MasterChef –kochamy gotować”. Na  zajęciach uczniowie przyrządzali smaczne, zdrowe i kolorowe zapiekanki. Uczyli się przy tym zasad bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków. Wszyscy kucharze dzielnie i ochoczo pracowali, na koniec każdy mógł zjeść przygotowane przez siebie pyszności. Najbardziej zasłużeni kucharze zostali wyróżnieni i nagrodzeni tytułem „MasterChefa”.

09
06.2017

Czytaj więcej o: MasterChef
Przejdź do - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to powszechne znane i obchodzone w wielu krajach święto. Żeby ten dzień był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności. Poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy, lubimy, bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność, bo lubimy spędzać z nimi czas. Również w naszym przedszkolu zadbaliśmy o to, aby ten dzień różnił się od zwykłego dnia. Na dzieci czekały zabawy sportowe na świeżym powietrzu oraz puszczanie baniek mydlanych. Przedszkolaki wesoło spędziły czas czerpiąc radość ze wspólnej zabawy. Ukoronowaniem imprezy była słodka niespodzianka. Ten dzień naprawdę różnił się od zwykłego dnia. Był bardzo udany!

01
06.2017

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka
Przejdź do - Wiosenna pizza w przedszkolu

Wiosenna pizza w przedszkolu

25 maja przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” obchodziły „DZIEŃ PIZZY”. Dzieci na początku zapoznały się z krótką historią tego przysmaku oraz dowiedziały się kilku ciekawostek na temat pochodzenia tej potrawy i jej rodzajów. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat swoich własnych wrażeń i spostrzeżeń. Następnie wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci bardzo chętnie przygotowywały swoje kawałki pizzy poprzez smarowanie ich ketchupem oraz krojenie i nakładanie ulubionych dodatków. Każdy komponował swój kawałek pizzy według własnego uznania. Niektóre z nich wyglądały jak prawdziwe dzieła sztuki. Na koniec odbyła się mała uczta. Wszyscy kosztowali swoje danie. Dzieciaki zajadały aż im się uszy trzęsły. Wszyscy bawili się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu. Zapach pizzy rozszedł się po całej placówce. Wydarzenie to dostarczyło dzieciom wiele radości jak i ekscytacji z samodzielnego działania.

25
05.2017

Czytaj więcej o: Wiosenna pizza w przedszkolu