Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Przejdź do - Dzień Książki "Spotkanie z bajką"

Dzień Książki "Spotkanie z bajką"

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała."

Z okazji Święta Książki przybyli  do przedszkola goście – uczennice z  Gimnazjum nr 6, przygotowały wspaniałe  zajęcia dla naszych przedszkolaków.  Dziewczyny  wcieliły się w rolę z bajek „Czerwony Kapturek” oraz  „ Chory Kotek”. Po występach na dzieci czekały quizy i bajkowe kolorowanki. Przedszkolaki w tym dniu przyniosły swoją ulubioną książkę, każdy miał okazję opowiedzieć o niej, a następnie wysłuchać ulubionych fragmentów ze swojej książki. Takie spotkania z książką rozwijają uczą i bawią , a więc czytajmy jak najwięcej bo "Czytanie wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju dziecka".

10
05.2016

Czytaj więcej o: Dzień Książki "Spotkanie z bajką"
Przejdź do - Wycieczka do "Osikowej Doliny"

Wycieczka do "Osikowej Doliny"

Wycieczka do „Osikowej Doliny”

     „Osikowa Dolina” nawiązuje do XIX wiecznej polskiej tradycji. Przedszkolaki dzięki warsztatom  miały wyjątkową okazją do bliższego zapoznania się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Podczas praktycznych zajęć, pod opieką instruktorów poznali oryginalne techniki wykonywania różnorodnych dekoracji z naturalnych wiórków drewna osikowego. Doskonała  forma nauki tradycji, rękodzieła, kontaktu z naturą  - okazała się fantastyczną zabawą dla dzieci. Edukacja przez kontakt z naturą rozwija zdolności artystyczne, kreatywność i zręczności manualne, pobudza zmysły. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobała się wycieczka.

29
04.2016

Czytaj więcej o: Wycieczka do "Osikowej Doliny"
Przejdź do - Spotkanie ze Strażą Pożarną

Spotkanie ze Strażą Pożarną

        Dnia 15.04.2016 r. naszą placówkę odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna z Dąbrowy Narodowej. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu dzieciom ekwipunku strażaka biorącego udział w akcji gaśniczej, w którego skład wchodzi specjalny kombinezon, hełm, aparat powietrzny oraz czujniki ruchu. W dalszej kolejności dzieci zapoznały się z wozem strażackim wraz z jego osprzętem. Najwięcej zainteresowania wzbudziły węże gaśnicze oraz sposób ich wykorzystania w akcji. Każdy z przedszkolaków miał okazję wziąć do ręki końcówkę węża zwaną prądownicą i odpowiednim zaworem włączyć dopływ wody. Okazało się, że „sikawki” strażackie to naprawdę ciężki sprzęt wymagający sporej siły podczas eksploatacji.. Sporą atrakcją dla przedszkolaków było zwiedzanie wnętrza wozu strażackiego. Dzieci uzyskały instruktaż, jak należy się zachować w razie nagłego pożaru bądź innego wypadku, których są jedynymi świadkami. Zostały pouczone o konieczności podania dokładnego adresu i okoliczności zdarzenia oraz swoich danych osobowych. Jednocześnie strażacy ostrzegali przed żartami i zabawami ( fałszywe alarmy), które wiążą się z poważnymi konsekwencjami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki w podziękowaniu wręczyli strażakom przygotowany wcześniej upominek.

15
04.2016

Czytaj więcej o: Spotkanie ze Strażą Pożarną