Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 Serdecznie zachęcamy do udziału w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach w ramach projektu unijnego

"Energia wiedzy - kompleksowy program rozwojowy dla szkół podstawowych w Jaworznie"

Zajęcia adresowane są do wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zdolności lub uczyć  się skuteczniej i efektywniej.

Ilość miejsc ograniczona!

ZAPRASZAMY!!!

Artykuły

Energia wiedzy

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe. Zależy nam na tym i dlatego w tym roku w świetlicy zostały zorganizowane takie zajęcia, gdzie uczniowie poznali zwyczaje i charakterystyczne potrawy innych krajów. Mieli okazję odgrywać scenki w różnych językach oraz wysłuchać piosenek, rozwiązać  wiele quizów . Poprzez świetną zabawę zwróciliśmy dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

23
09.2016

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
Przejdź do - "Wszyscy czytajmy dzieciom"

"Wszyscy czytajmy dzieciom"

W tym roku szkolnym 2016/2017 w grupie 3,4,5- latków będzie realizowany program autorski pt. ,,Wszyscy czytajmy dzieciom''. Chcielibyśmy przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom'' i zaprosić do niej rodziców, uczniów ze starszych klas oraz grono pedagogiczne. Wiemy, że książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, dzieciom w wieku przedszkolnym w przyswajaniu pewnych treści programowych. Aby rozbudzić i podtrzymać zainteresowanie książką chcielibyśmy zorganizować spotkanie w bibliotece szkolnej oraz w pobliskiej w Domu Kultury.

Pierwszym zaproszonym rodzicem była mamusia Jagódki B., która przeczytała bajkę pt. ,,Paweł i Gaweł'', ,,Małpka...'', ,,Królewna Śnieżka''. Dzieci powitały i zaprosiły gościa do zabawy ruchowej aby wytworzyć miłą i sympatyczną atmosferę. Odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące treści bajek. Na zakończenie maluszki podziękowały za spotkanie i zaśpiewały piosenkę.

Chcielibyśmy zaprosić chętnych rodziców z grupy ,,BIEDRONECZKI'' na cykliczne ( raz w miesiącu) spotkania pt. ,,Wszyscy czytajmy dzieciom''.

22
09.2016

Czytaj więcej o: "Wszyscy czytajmy dzieciom"