Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

WAŻNA  INFORMACJA

Link do rekrutacji internetowej do przedszkola na rok szkolny 2018/2019

www.nabordoprzedszkola.pl

Rekrutacja on - line trwa od 03.04.2018 r.  do  16.04.2018 r.

 

WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

  1. Numer KRS

0000040813

  1. Cel szczegółowy 1%

Szkoła Podstawowa nr 9 im. H. Sienkiewicza w Jaworznie

 

Artykuły

Przejdź do - Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce

Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce

Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce już za nami!  Zawody zakończyły się sukcesem, nasza uczennica Maja Kantor wywalczyła III miejsce na podium w konkurencji skoku w dal z miejsca. Nasi uczniowie rywalizowali również w konkurencjach bieg krótki, bieg średni, rzut piłką lekarską oraz w sztafecie biegowej. Miejsca punktowane zajęli: Wiktor Wiśniewski w biegu średnim - IV miejsce, Jakub Gut  w  skoku z miejsca w dal - IV miejsce, Wanessa Antkiewicz  w rzucie piłką lekarską - IV miejsce. Brawo dla wszystkich zawodników, jesteśmy z was bardzo dumni!

13
04.2018

Czytaj więcej o: Drużynowe Halowe Mistrzostwa Jaworzna w Lekkoatletyce
Przejdź do - Święto Czekolady

Święto Czekolady

12 kwietnia dzieci z grupy przedszkolnej „Kubusia  Puchatka” uczestniczyły w grupowej uroczystości z okazji Dnia Czekolady. W ten dzień wszystkie „starszaki” ubrane były w czekoladowe kolory. Nie był to tylko i wyłącznie kolor jasno bądź ciemno-brązowy. Duża ilość dzieci wybrała również kolor kremowy. Głównym celem spotkania było wzbogacanie wiadomości dzieci na temat sporządzania oraz historii powstania czekolady. Nacisk położony został również na kształtowanie umiejętności umiarkowanego spożywania słodkości i wyrobów czekoladowych. Dzieci miały radości co niemiara. Było wesoło i bardzo słodko!. Ten dzień na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

12
04.2018

Czytaj więcej o: Święto Czekolady
Przejdź do - Rajd Nordic Walking szlakiem historii

Rajd Nordic Walking szlakiem historii

 W środę 11 kwietnia wzieliśmy udział w popołudniowym Rajdzie Nordic Walking szklakiem historii.  Nasi uczniowie ciągle w ruchu, szkoda nam czasu na siedzenie. Tym razem aktywne popołudnie  zostało połączone ze zdobywaniem wiedzy historycznej  o Jaworznie - było świetnie!!!

11
04.2018

Czytaj więcej o: Rajd Nordic Walking szlakiem historii

Mali przyjaciele zwierząt

6 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu z p. Gabrielą Wróbel - przedstawicielem TOZ – u  (oddział w Jaworznie).  Były to zajęcia edukacyjne dotyczące humanitarnego traktowania zwierząt oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Poprzez rozmowę oraz film instruktażowy przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo zajmować się swoimi zwierzakami i do jakiego lekarza zwracać się o pomoc dla swoich pupili. Szczególny nacisk położony został na warunki, w jakich powinny przebywać zwierzęta oraz właściwą opiekę nad nimi. Dzieci w podziękowaniu za spotkanie zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły upominek. Na pamiątkę otrzymały gadżety oraz plakaty. Serdecznie dziękujemy dzieciom, ich rodzicom oraz wolontariuszom „Pomagam z Dziewiątką” za udział w zbiórce karmy i darów rzeczowych dla potrzebujących zwierząt.

06
04.2018

Czytaj więcej o: Mali przyjaciele zwierząt
Przejdź do - Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć

Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć

W środę uczniowie  klasy VII, IV i V pod opieką pani Kamili Rzędzickiej promowali zdrowy i aktywy tryb życia wśród całej społeczności szkolnej. W ramach ogólnopolskiego programu Trzymaj Formę zostały przygotowane   stacje z zadaniami sportowymi  oraz z wiedzą na temat zdrowia.  Największym zainteresowaniem cieszył się quiz o zdrowiu, konkurencja siłowania na rękę oraz  wyzwania dla najwytrwalszych. Wszystko nagradzane było zdrową i smaczną przekąską. Nie zabrakło również pokazów naszych utalentowanych uczniów, którzy zaprezentowali swoje znakomite umiejętności sportowe. Uczniowie mieli okazję spędzić aktywnie i miło czas, a przy tym dużo się nauczyć - pamiętajmy "Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć!".

04
04.2018

Czytaj więcej o: Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć