Jesteś tutaj: Start / Dla uczniów / Wolontariat

Wolontariat – to przede wszystkim powołanie, a nie praca za darmo, to jedna z możliwości angażowania się w sprawy społeczne. W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomagam z dziewiątką” organizowane są spotkania popularyzujące wiedzę o wolontariacie, służące organizacji wszelakich zbiórek, akcji charytatywnych i humanitarnych. W szeregach naszego klubu działa stale dwunastu  wolontariuszy z klasy VII i klasy VIII. Są to:Karolina Stańczak, Angelika Guja, Krystian Kmiecik, Norbert Szczerba,Karolina Stadler, Weronika Jaromin, Weronika Badyl,Wojciech Celej, Weronika Korlacka, Natalia Myszka, Łukasz Stypa, Kacper Pawelczyk. Poza stałymi członkami wolontariatu w zbiórki wolontaryjne wdrażają się także młodsi uczniowie, głównie z klasy V.
Koordynatorem szkolnego wolontariatu jest  Malwina Jaksch. Opiekę nad wolontariuszami w czasie zbiórek pełni także Pani Elżbieta Saternus

Nasze główne cele to
– działalność na rzecz środowiska szkolnego: ( pomoc koleżeńska w nauce, współpraca ze świetlicą,
udział w dniach otwartych szkoły),
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
–  zbiórka nakrętek dla podopiecznych Fundacji „Zdążyć z pomocą”
–  akcje charytatywne: Zbiórki żywności oraz karmy dla zwierząt
–  Współpraca z Caritas i Jaworznianie-Jaworznianom
Mamy nadzieję , że z czasem wolontariuszy w Klubie będzie coraz więcej bo pomoc, szczególnie ta bezinteresowna i płynąca z serca powinna być w naszym życiu jednym z priorytetów.